O tym jak wszyscy pokochali Phoebe, Joeya, Monicę, Rossa, Rachel i Chandlera

Uzależniający, relaksujący, idealny do lampki wina – taki właśnie jest serial “Friends”. Ciężko wyobrazić sobie błyskotliwą karierę Jennifer Aniston bez wzmianki o uroczej Rachel, a mało który aktor cieszy się nadal takim zainteresowaniem jak Matthew Perry 16 lat po wyemitowaniu ostatniego odcinka. Dla tych, którzy żyli lub nadal żyją losami grupy z Nowego Jorku książka “Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach” będzie strzałem w dziesiątkę!

O kim? O czym?

Publikacja autorstwa Susman Gary, Dillon Jeannine i Cairns Bryan zawiera opisy 100 najlepszych i najciekawszych zdaniem autorów epizodów serialu. Czytelnik odnajdzie także mnóstwo ciekawostek, anegdot oraz wywiadów, a wszystko to okraszone zdjęciami ulubionych bohaterów. Książka “Friends. Przyjaciele na zawsze”. Ten o najlepszych odcinkach bazuje na streszczeniach wybranych odcinków i jest swoistym przewodnikiem po serialu, który pokochali widzowie na całym świecie.

Historia zaczyna się w nowojorskiej kawiarni o nazwie Central Perk. Joey, początkujący aktor włoskiego pochodzenia wypytuje Monicę, adeptkę sztuki gotowania o nowinki w jej życiu uczuciowym. Pheobe, urocza blond-outsiderka z uwagą przysłuchuje się rozmowie, by w końcu zadać pytanie, które wywoła uśmiech na twarzy pozostałych przyjaciół, podczas, gdy Chandler rzuca sarkastyczny komentarz, będący jego nieodłącznym „towarzyszem” każdej dyskusji. Do ekipy dołącza zblazowany Ross –paleontolog, porzucony przez swoją żonę, która okazała się być lesbijką. Nagle do kawiarni wbiega Rachel, przyjaciółka Monici z czasów licealnych, ubrana w suknię ślubną. Tak zaczyna się historią 6 dorosłych ludzi, która będzie trwać przez kolejne 10 lat, 3 rozwody, 5 wesel, 3 pogrzeby i 4 porody (w tym trojaczków i bliźniaków). Widz na przestrzeni lat obserwuje jak beztroscy, młodzi ludzie dojrzewają, poszukują miłości, budują swoją karierę zawodową i wspierają się nawzajem – jak to przyjaciele.

Dla fanów przede wszystkim


Entuzjaści “Friendsów”, którzy co najmniej kilka razy obejrzeli ulubione odcinki sitcomu, kleptomańsko zbierając etui na telefon, kubki i ciuchy z logiem serialu z pewnością pokochają tę książkę. Amerykański sitcom emitowany przez dekadę zjednał serca wielu ludzi. Niewątpliwie każdy fan powinien zgłębić tajniki powstawania jednego z najpopularniejszych seriali w historii telewizji, dlatego warto wziąć pod uwagę zakup książki “Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach” (https://www.taniaksiazka.pl/friends-przyjaciele-na-zawsze-ten-o-najlepszych-odcinkach-bryan-cairns-p-1365260.html). Jako prezent z pewnością ucieszy każdego friendsowego freaka i ubarwi niejedno jesienne popołudnie.

Muzyka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com